Home / FAQ
Below are some Frequently Asked Questions.  If you still have questions after reviewing below, please contact us.

How much do lunches cost?

Lunches range from $7.50 to $11 depending on the size of the lunch.  Typically, Pre-School lunches are $7.50, K - 2/3 grade is $8.25, 4th grade - Middle School is $9.00 and High School/Adult meals are $11.00.  

Is there a set-up cost?

When do you deliver the lunches?

How are lunches served?

What's your return policy?

What is Organic?

Why is organic food important?

Is organic food better for consumers and the environment?